Listopadske male feštice u našoj školi

Počelo je 7. listopada kad smo u školskom hodniku, uz obilje raznih vrsta kruha, peciva i domaćih kolača, obilježili Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Kao i svake godine, uz prisutnost ravnatelja i djelatnika škole, blagoslov je predvodio mjesni župnik, dok je za nastup maloga školskoga zbora ove godine odgovorna bila naša nova vjeroučiteljica, časna sestra Davida Dizdar.

Više informacija klikom na poveznicu "opširnije".

Obilježili smo i Svjetski dan kravate 18. listopada. Svi su učenici i djelatnici taj dan trebali staviti kravatu. Na školskim satovima se razgovaralo o izumiteljima kravate i kako je dobila ime, zašto je baš Hrvatima pripala ta čast. Učenike je najviše zanimao podatak o starosti kravate, tj. od prije koliko godina potječe taj modni dodatak (17. stoljeće). I školski hodnik je prigodno uređen, a najviše je impresionirala tri metra duga kravata od hamer papira koju je izradila učiteljica Marija Grdović i 3A razred.

Na kraju tu je i nezaobilazni Dan jabuka 20. listopada. Cijelo popodne iz školske kuhinje školom se širio neodoljiv miris pečenih jabuka jer su ondje učenici četvrtih razreda pekli savijače i pite od jabuka. Mlađi učenici bili su zaduženi za voćne salate od jabuka i mandarina. Naravno, sve uz pomoć svojih učiteljica Nede, Rosande, Matilde, Tine, i Ane. Školska knjižničarka bila je zadužena za fotkanje. Za vrijeme velikog odmora uživali smo u zajedničkom gošćenju.

Hvala našim spremačicama Zvjezdani, Miri, Nađi i Suzani jer uvijek spremno priskoče u pomoć i raščiste taj „mali“ nered.

objavio: Miro Pavić   datum: 24. 10. 2016.

« Kolovoz 2017 »

Preuzimanje programa
 • Download.com
 • FileHippo
 • Softonic
 • Softpedia

Ispis statistike od 13. 11. 2013.